11 грудня 2013 р.

Міжнародний день прав людини

10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
    Зокрема, засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. У Міжнародний день прав людини зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.  
   «Ми втратили баланс між правами та обов'язками. Сьогодні всі говорять про права, і ніхто не замислюється про обов'язки. Ми розвиваємося в дуже дивному напрямку»
— Такеши Кітано
    Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Сьогодні серед основних заходів, присвячених цьому дню, можна назвати засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики.  9 грудня 2013 р.

Пам'яті Віктора Андрійовича Затолокіна


 26 червня 2013 р. рішенням міськвиконкому міської ради Прилуцькій гімназії № 5 було присвоєно ім'я Віктора Андрійовича Затолокіна.
   З 1958 до 1993 рік - Віктор Андрійович працював на посаді директора школи № 5, а згодом гімназії.
   В.А.Затолокін - теоретик і практик. Автор наукового дослідження "Сучасні педагогічні технології".
   За свою сумлінну працю отримав такі нагороди:
- Знак Пошани за особливий внесок у розвиток народної освіти      України;
- Орден Макаренка;
- Знак відмінника освіти.
У 2003 році нагороджений знаком міської ради "Честь і слава".

Віктор Андрійович залишився в нашій пам'яті людиною чесною, сумлінною, відданою справі.В нашій бібліотеці організовано  фото-виставку, присвячену пам'яті В.А.Затолокіна.


Легенда пам'яті жива

У шкільній бібліотеці діє постійнодіюча книжкова виставка до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка "Легенда пам'яті жива".  Т.Г.Шевченко (1814-1861) - явище виняткове у світовій духовній спадщині. Тож іще за його життя з'явились перші переклади його творів російською, польською, чеською і німецькою мовами. З року в рік зростає їх кількість. Понад 100 мовами перекладено різні твори з "Кобзаря". Найбільшої популярності у світі набув Шевченків "Заповіт", який перекладено майже 200 мовами народів планети.Біографія Т.Г.Шевченка