21 січня 2015 р.

Знайди своє захоплення

Життя дітей було б нудним і нецікавим, якби вони не знаходили найрізноманітніші заняття для душі. Хтось захоплюється вишиванням, хтось бісероплетінням, хтось випилює фігурки з дерева... Перелічити всі хобі неможливо.
Але їх об'єднує те, що вони радують дітей і приносять їм задоволення, розширюють кругозір і підвищують самооцінку.
Але, якщо ви ще не визначилися з хобі?
Допоможе вам знайти своє захоплення  виставка-порада, яка діє в нашій бібліотеці з 20 січня.

День Соборності України

З 1999 року відзначається День соборності України. Тепер щороку 22 січня український народ святкує річницю з моменту підписання так званого акту «злуки», тобто договору про попереднє об'єднання УНР і ЗУНР.
Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. В цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія і поклала початок святкуванню цього свята. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР.
В сучасній Україні значення Дня соборності не втратилося. Під час офіційних заходів, присвячених святу, керівники держави наголошують на важливості єдності українських земель, яку необхідно зберігати й надалі, не піддаючись на переконання московитів щодо ментальних відмінностей українського сходу та заходу.