14 листопада 2014 р.

Екскурсія до міської дитячої бібліотеки

Приємне враження залишилося в учнів 5-А класу від екскурсії до міської дитячої бібліотеки ім. Павла Білецького-Носенка, яка відбулася 27 жовтня       2014 р.
     Бібліотекар, Лукаш Ольга Федорівна,  повідала історію бібліотеки; діти пригадали в ігровій формі про культуру читання, шанобливе ставлення до книги як джерела знань.
      Беручи участь у вікторині "Хто цей герой?", учні удосконалили знання щодо авторів української та світової літератури.


10 листопада 2014 р.

День української писемності та мови


Свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році. А святкуємо ми його           9 листопада  на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Мелодійна, ніжна, солов'їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Українська мова — державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах

Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову. Адже як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, «мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».

Друзі! Вітаю усіх вас зі святом української мови та писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.