27 березня 2018 р.

Найкращий читач року

 26 березня 2018 року в дитячій міській бібліотеці проходив конкурс "Найкращий читач" серед учнів 6-7 класів шкіл міста. Честь гімназії № 5 ім.В.А.Затолокіна захищали учні 6-Б класу: Бабич Іван, Онофрієнко Вікторія, Садовська Юлія, Суховерська Дар'я, Суховерська Діана, Фафула Дар'я, Фафула Марія. 
   У першому турі конкурсу потрібно було розказати про себе та свої захоплення. Реклама книги, яка варта уваги інших відбулася у другому турі. 
   За результатами двох турів I місце серед учнів 6-х класів посів Бабич Іван. Переможець буде представляти наше місто у Чернігові.
                                                                          Щиро вітаємо Івана з перемогою!

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, тобто ті хворі, що виділяють збудника в навколишнє середовище разом з мокротинням під час кашлю, чхання, в розмові.  Один хворий протягом року може заразити 5-10 осіб, що контактують з ним.
Найчастіше туберкульоз розвивається у людей з ослабленою імунною системою. На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість з якого навіть не підозрює небезпеку зараження, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо.
Профілактичні заходи, спрямовані на стабілізацію епідемічної ситуації з туберкульозу, полягають, в першу чергу, у вакцинації БЦЖ та неспецифічній профілактиці захворювання. Для того, щоб уникнути інфікування варто дотримуватися здорового способу життя, повноцінно харчуватися, утримувати помешкання в задовільному санітарному стані тощо.

Тож варто наголосити на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте проведенням туберкулінодіагностики у дітей, профілактичними флюорографічними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії.
Бережіть своє здоров’я!